Félelmek, tévhitek és a realitás a digitális állampolgárságról szóló vita körül
Az egyik legnagyobb félelem alaptalannak látszik a bevezetéssel kapcsolatban.
A már idős Erdösi Lászlóné saját, otthon fogalmazgatott kis kérdését adta be, amihez elkísérte őt unokája meg annak segítőkész barátai?
A) A kormány megunta, hogy a jogszerűségen belüli adminisztratív eszközökkel gáncsolja ki a közvetlen demokráciát jelentő népszavazási kezdeményezéseket, és inkább kiküldött néhány verőembert. Avagy most nem jutott jobb az eszükbe.
B) Az akciót az MSZP szervezte saját maga ellen, mert rájöttek, hogy ebből többet profitálnak, mintha simán beadják a népszavazási kérdésüket. (Azaz tőlük szokatlan módon volt egy stratégia, ami 2 bitnél bonyolultabb, mert 3)
C) A Fidesz direkt szervezte úgy az MSZP-s beadás elbuktatását, hogy közben mindenki a szocialisták önmerényletére gyanakodjon.
D) A Jobbik nem akarta hagyni, hogy a vasárnapi boltzáras popbulit elvigye az MSZP, és egyúttal megmutatták a baloldalnak, hogyan kell úgy beadni egy kérdést, hogy az embert ne előzze meg senki.
E) A már idős Erdösi Lászlóné saját, otthon fogalmazgatott kis kérdését adta be, amihez elkísérte őt unokája meg annak segítőkész barátai, mert a néni már nehezen mozog egyedül a városban, és a villamoson nehezen tudja egyszerre fogni a szatyrot meg a népszavazási kezdeményezéses mappát.
F) Egyéb, éspedig: